content top
Czy zwrot podatku z Niemczech przysługuje każdemu pracownikowi?

Czy zwrot podatku z Niemczech przysługuje każdemu pracownikowi?

Każde państwo posiada swój własny system podatkowy oraz indywidualne sposoby rozliczania dochodów. Różnią się one między sobą znacznie, co oznacza, że jeśli obywatel Polski wyjedzie za granicę do pracy, to musi się on liczyć z zupełnie innymi zasadami w kwestii rozliczania dochodów z państwem, w którym pracuje. Jak rozliczać dochody w Niemczech i komu przysługuje zwrot podatku w tym kraju? Podpowiadamy, jak się za to zabrać i nie pogubić w procedurach!

Czy zwrot podatku z Niemczech przysługuje każdemu pracownikowi?

Praca w Niemczech związana jest z odprowadzaniem podatków w tym kraju. Zazwyczaj pracodawca odprowadza podatek dochodowy dla swoich pracowników bezpośrednio do odpowiedniego urzędu skarbowego. Po upływie roku podatkowego pracodawca przekazuje swojemu podwładnemu odpowiedni dokument, na którego podstawie ma on obowiązek dokonać rozliczenia podatkowego. Jest to zadanie obowiązkowe dla każdego rezydenta w Niemczech, czyli osoby, która jest na stałe zatrudniona w tym kraju i podlega pod tak zwany nieograniczony obowiązek podatkowy. Wymaganymi kwestiami jest uzyskanie dochodu w wysokości minimum 11 tysięcy euro oraz przepracowanie co najmniej połowy roku, czyli 183 dni. Można również rozliczać podatek w Niemczech, jeśli 90% wszystkich przychodów podatnika zostało uzyskanych w trakcie pracy w tym kraju.

Jeśli osoba nie spełniła wyżej wymienionych warunków, ale pracuje w Niemczech, to jest nie rezydentem. Wtedy nie ma obowiązku rozliczania podatku w tym kraju, jednak nadal ma taką możliwość. Nie jest do tego zobligowana, dlatego sama może ubiegać się o tę możliwość. W tym celu należy złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek, aby ubiegać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech. Jest to o tyle komfortowe, że jeśli w rozliczeniu wyjdzie niedopłata ze strony podatnika, to urząd automatycznie odrzuca taki wniosek i nie domaga się uregulowania należności ze strony osoby, która nie jest rezydentem. Obowiązek wyrównania niedopłaty dotyczy jedynie rezydentów. Oznacza to, że o zwrot z podatku w Niemczech może ubiegać się każdy, kto pracuje w tym kraju i pozyskuje w legalny sposób dochody.

Uzyskaj szybki i skuteczny zwrot podatku w Niemczech razem z Tax-Pol!

Jak się rozliczać i uzyskać zwrot z podatku  w Niemczech?

Rozliczanie podatków za granicą wiąże się z koniecznością zaznajomienia się z licznymi procedurami i obowiązkami ze strony podatnika. Należy wiedzieć, jakich formalności dopilnować, znać terminy, do których można składać lub skorygować wnioski podatkowe oraz zaznajomić się z wieloma innymi kwestiami, które umożliwią złożenie poprawnie wypełnionego wniosku podatkowego, który będzie odpowiednikiem polskich PIT-ów. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, a pracujesz w Niemczech i to tam chcesz uzyskać swój zwrot oraz rozliczyć podatki, to koniecznie zapoznaj się z ofertą profesjonalnych firm, które udzielają w tej kwestii pomocy. Dobrym wyborem będzie na przykład firma Tax-Pol, która od lat specjalizuje się w rozliczaniu podatku w Niemczech.

Skorzystanie z profesjonalnego wsparcia w kwestii rozliczenia podatku za granicą umożliwia szybkie i bezproblemowe uporanie się z formalnościami. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że o czymś zapomniałeś lub, że nie dopełniłeś jakiegoś obowiązku, który jest istotny z punktu widzenia urzędu skarbowego. Specjaliści z firmy Tax-Pol zajmą się tym wszystkim za Ciebie i zdejmą z Twoich barków ogromny ciężar. Wielu Polaków decyduje się rozliczać swoje podatki z pomocą profesjonalnych firm, nawet jeśli pracują i rozliczają się w Polsce. Odprowadzanie podatków i uzyskiwanie zwrotu za granicą jest zdecydowanie trudniejsze, dlatego tym bardziej warto skorzystać z odpowiedniej pomocy.

 


 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

podatek z zagranicy zwrot
zwrot podatku Anglia
zwrot podatku UK
Będąc zatrudnionym w Polsce, ale pracując w Niemczech mogę ubiegać się o zwrot podatku? Do ilu lat wstecz można starać się o zwrot podatku z Anglii? Kiedy i komu przysługuje zwrot podatku z UK?
Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu

Comments are closed.