content top
Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy z danym biurem rachunkowym to bardzo ważny moment w rozwoju naszego biznesu. Jest to często trudny wybór, ponieważ na rynku istnieje wiele firm, które świadczą tego typu usługi. Odpowiednio prowadzona księgowość pozwoli skupić się na rozwijaniu i prawidłowym działaniu  prowadzonej przez nas działalności, z tego względu warto szczegółowo przeanalizować oferty i wybrać najlepiej spełniające nasze oczekiwania biuro rachunkowe. Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego? Na co warto zwrócić uwagę? W poniższym tekście przedstawimy czynniki, które w naszej ocenie są istotne przy podejmowaniu tego typu decyzji.

 

Kompleksowość świadczonych usług.

Kompleksowość i wszechstronność obsługi  to niezaprzeczalnie wielka zaleta korzystania z zewnętrznych partnerów prowadzących księgowości. Decydując się na współpracę z daną firmą powinniśmy oczekiwać szybkiego dostarczenia informacji nie tylko na temat sytuacji finansowo-podatkowej przedsiębiorstwa ale, także zmian w przepisach, doradztwa a co najważniejsze zapewniania całkowitego bezpieczeństwa w obszarze naszych zobowiązań względem interesów fiskalnych państwa Warto tutaj również dowiedzieć się, czy biuro rachunkowe współpracuje z księgowymi posiadającymi tzw. licencję Ministra Finansów, czyli odpowiedni certyfikat księgowy.

Cena

Jest to jeden z pierwszych czynników, który może przyjść nam do głowy, ale czy na pewno warto wybierać te najtańsze firmy? Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeanalizować cennik biura księgowego, uważajmy na wszelkie promocje czy rabaty sezonowe, które skłonią nas do impulsywnego podjęcia decyzji. Jak najbardziej warto szukać atrakcyjnych cenowo ofert, ale należy podchodzić do nich ostrożnie i analizować koszty współpracy w perspektywie długoterminowej.

Nowoczesne rozwiązania

Ciągły rozwój i wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii to w dzisiejszych czasach to konieczność, dlatego biura rachunkowe z którym, planujemy współpracę powinno korzystać z wszelkich współczesnych rozwiązań. Księgowość online, kontakt przez czat internetowy czy wideokonferencje to tylko przykłady udogodnień, dzięki którym będziemy mogli być na bieżąco i mieć pełną informację na temat  wszelkich działaniach prowadzonych w związku z aktualną sytuacją naszej firmy.

 

Lokalizacja

Położenie biura rachunkowego w pobliżu siedziby naszej firmy jest na pewno dużą zaletą,ułatwi to komunikację, pozwoli na spotkania twarzą w twarz i umożliwi zaoszczędzenie czasu, związanego z dostarczaniem niezbędnych dokumentów czy kosztów wynajmowania kuriera. Pamiętajmy jednak,że dzisiaj coraz więcej firm działa także online. Jeśli odpowiadają Ci rozmowy telefoniczne czy wymiana maili, możesz zdecydować się na usługi firm oferujących księgowość online bez znaczenia na lokalizację Twojej firmy. Dogodne umiejscowienie siedziby biura na pewno ułatwi współpracę, ale zdecydowanie nie jest to główny czynnik którym powinniśmy się kierować przy wyborze partnera biznesowego.

wykonywanie-prac-rachunkowych

Podsumowując, przed decyzją o rozpoczęciu współpracy warto odpowiednio przyjrzeć się biuru rachunkowemu, aby po krótkim okresie nie być zmuszonym do jego zmiany, gdy okaże się, że nie spełniło ono naszych oczekiwań lub doprowadziło do powstania błędów i sytuacji, których wolelibyśmy uniknąć. Dobre biuro rachunkowe dzięki odpowiedniej optymalizacji kosztów może pomóc przedsiębiorcy niejednokrotnie wiele zaoszczędzić, dlatego powinniśmy wybierać doświadczonych księgowych, który pomoże nam  zaoszczędzić niejednokrotnie więcej, niż będzie kosztować. Wybranie biura rachunkowego, któremu przedsiębiorca powierzy księgowość swojej działalności gospodarczej, nie powinno być wykonywane pochopnie, wskazana jest dokładna analiza i rozważenie kilku możliwości, a ostatecznie wybór tej najbardziej dla nas rentownej.

 

Powyższe wymagania dotyczące biur rachunkowych spełnia firma Mitaxx z siedzibą we Wrocławiu. Oferuje nowoczesne rozwiązania przeznaczonych dla firm każdego rodzaju działalności.

Comments are closed.